top of page
biblia1.jpg

APLIKACJE BIBLIJNE

DZIEŁO BIBLIJNE

Aplikacja „Dzieło Biblijne” to narzędzie pomagające w refleksji nad czytaniami liturgicznymi i popularyzujące badania biblijno-teologiczne.

Aplikacja zawiera Biblię Tysiąclecia (wyd. piąte z przypisami) oraz obszerny komentarz do wszystkich czytań niedzielnych, łącznie z psalmem responsoryjnym. Wyjaśnienia obejmują opis kontekstu perykopy, komentarz biblijny, biblijne teksty paralelne, interpretację Ojców Kościoła, interpretację tekstu w nauczaniu Kościoła z odesłaniem do opracowań biblijnych. Ponadto można tam znaleźć przykłady egzystencjalne – aktualizację, ciekawostki, analizę wybranych słów, a także przykładową homilię biblijną, Lectio divina do niedzielnej Ewangelii oraz inspiracje, ukazujące istotne tematy w czytaniach niedzielnych, które mogą być punktem wyjścia w medytacji tekstu. Aplikacja zawiera ponadto biblijny komentarz do ksiąg Pisma świętego przygotowywany w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego. Będzie on systematycznie powiększany o księgi czytane w kolejnych latach. Materiał może być pomocą w medytacji indywidualnej i grupowej Słowa Bożego. Ważną pomocą jest Nowy Słownik Teologii Biblijnej z podstawowymi pojęciami biblijnymi oraz mapa prezentującą zdjęcia z miejsc biblijnych opatrzone krótkim komentarzem. Całości dopełnia zdjęcie tygodnia z krótką medytacją.

Aplikacja powstała z inicjatywy Sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz moderatorów diecezjalnych Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Autorami tekstów są polscy bibliści oraz alumni seminariów duchownych.

Aplikacja jest dostępna gratis w Sklepie Play oraz App Store.

1200x600wa.png

BIBLIA TYSIĄCLECIA

poczekaj

bitysiac.png

OD SŁOWA DO ŻYCIA

Aplikacja Od Słowa do Życia jest dostępna w sklepach: Google Play, Apple Store. Zachęcamy do pobrania Aplikacji i korzystania z niej także w trybie offline. Prosimy także o zgłaszania pojawiających się błędów lub propozycji jak można Aplikację jeszcze ulepszyć. Można to zrobić przez stronę lub też pisząc na adres: pomoc(at)odslowa.pl

ODSLOWADOZYCIA_logo_02.png

PISMO ŚWIĘTE

Papież Franciszek prosił, by zawsze mieć w kieszeni Pismo Święte - Słowo Życia. Jest to możliwe z aplikacjami w telefonie. Wgraj za darmo aplikacje "Pismo Święte" do swojego smartfona, a cała Biblia, komentarze, czytania codzienne i brewiarz będą do Twojej dyspozycji o każdej porze dnia, a nawet nocy.

apps.50cdf957fab.png

BREWIARZ

poczekaj

Aplikacje-dla-katolikow-Brewiarz.webp

SŁOWO BOŻE

Poczekaj

App SB_logo.jpg
bottom of page